Drewno do kominka - wybierz takie, które dobre!

Dokonanie wyboru odpowiedniego drewna kominkowego nie okazuje się być czymś prostym do ogarnięcia. Jego gatunków jest multum, jednak warto się zastanowić czego sobie życzysz. Każde okazuje się być inne i daje różne porcje ciepła. Nad tym wyborem trzeba zastanowić się przede wszystkim, jeżeli chcesz ocieplać kominkiem mieszkanie w jakimś stopniu.

Wtedy ważne jest również, abyś nie podejmował decyzji na pierwsze z brzegu drewno, za to raczej zdobył trochę zaufania i skierował to odpowiedniej firmie. Jest ich niewiarygodnie mnóstwo, jeżeli chodzi o drewno kominkowe warszawa przedstawia parę naprawdę godnych zwrócenia na nie uwagi ofert. Zanim nabędziesz któreś z nich, powinieneś wiedzieć, iż drewno dobrze jest, aby zostało należycie wysuszone oraz pozbawione kory, co więcej powinno się je podzielić na kostki wielkości 20-30 cm.

Za najlepsze drewno kominkowe uważa się grab, który posiada najwyższą wartość opałową. Dzięki temu świetnie sprawdza się w kominkach, które ogrzewają mieszkanie. Daje nieduży, mało efektywny płomień i oddaje sporo ciepła, co więcej posiada bardzo skromną zawartość kory, bo zaledwie 7%. Podobnie wypada również jesion – całkiem twarde, kaloryczne drewno, również idealnie sprawdzające się w paleniu na ogrzewanie. Może być niemożliwe, by podzielić je na kawałki, wówczas warto od razu nabyć mniejsze elementy.

Kolejne dwa wysokokaloryczne rodzaje drewna to dąb i buk. Mają odrobinę większą zawartość kory (dąb nawet do 22%), która spala się nieznacznie szybciej, aczkolwiek samo drewno spala się powoli oraz równomiernie, dając duży, okazały płomień. Dąb zarazem bardzo ładnie pachnie, wypełniając zapachem calutkie pomieszczenia. Nie dymią i dbają o komin, wytwarzając niewielkie ilości substancji smolistych, gdy więc chcesz nieco zyskać oszczędności na drewnie, rozważ właśnie te dwa rodzaje.Powiązane słowa: