Drewno do kominka - na który najlepiej się zdecydować?

Drewno do kominka, które wydaje się być ideałem? Coś takiego nie istnieje! To jest bowiem zależne od twoich żądań oraz potrzeb. Pozbieraj myśli i wiedz, czego oczekujesz. Jeśli będziesz podejmował się rozpalenia tylko niezbyt często, aby być w stanie czerpać radość podczas odpoczynku przy kominku, wybór powinien paść na inne drewno, niż wtedy, kiedy pragniesz, żeby kominek był dodatkowo formą na czasowe ogrzewanie lokum. Poznaj najlepsze gatunki drewna do kominka i posiadaj wiedzę o tym, jakie wybrać zgodnie z tym, czego szukasz.

Tym z najważniejszych kryteriów zdaje się być to, iż drewno do kominka powinno mieć pochodzenie ze znanego nam źródła. Nie takim, które powinno przykuć Twoją uwagę wydaje się być drewno znalezione w lesie, nabyte u leśniczego, resztki z tartaków albo drewno pobudowlane. To najgorsze wyjście, gdyż impregnaty i inne środki chemiczne szybko tworzą uszkodzenia komina. W tym przypadku rozsądnie jest

dać trochę zaufania stosownej firmie. Obecnie ofert jest naprawdę dużo, choćby dysponują w ofercie drewno kominkowe wyględy. Mają one niezwykle niezłe propozycje, a co ważne, oferowane w tych miejscach drewno jest niezwykle wysokiej jakości. Co ważne, firmy te proponują również bardzo szybką dostawę pod nasze drzwi.

Jaki gatunek drewna sprawdza się najlepiej w kominku? Jeśli chcesz palić na ogrzewanie, najodpowiedniejszy zdaje się być bezdyskusyjnie grab. Ze wszystkich polskich gatunków ma najwyższą wartość opałową, również ze względu na bardzo mały udział kory – raptem 7%. Przekazuje jednakże niezbyt efektowny płomień, dlatego jeśli myślisz o buzującym ogniu, koniecznie postaw na jesion, którego wartość opałowa jest niedużo mniejsza. To twarde, kaloryczne drewno, ale bardzo ładnie się pali. Najbardziej znanym drewnem jest jednak dąb, który podczas palenia powoli uwalnia olejki eteryczne, wydzielając bardzo przyjemny zapach.Powiązane słowa: