Drewno do kominka - jakie kupować

Wyselekcjonowanie z wielu drewna do kominka nie okazuje się być łatwy, zważając na to, iż na rynku jest całe multum możliwości oraz gatunków drewna. Jednak coś takiego, jak idealne drewno do kominka nie istnieje – jest to wprawdzie zależne od twoich preferencji i potrzeb. Upewnij się, na jakie rzeczy musisz zwrócić uwagę, sięgając po drewno do kominka dla siebie.

Po pierwsze, drewno nie może być pełne wilgoci. Najlepiej wypadnie twarde i stosunkowo dobrze wysuszone, gdyż da radę się błyskawicznie rozpalać oraz w najmniejszym stopniu dymiło. Odpowiednio spreparowane drewno to pewność, iż nie zatkasz komina substancjami smolistymi. Oprócz tego drewno powinno być odpowiednio podzielone. Kawałki lepiej, by nie miały większej szerokości niż 20-30 cm. Te najlepiej nadają się do podkładania do kominka. Jednak zdołamy je także podzielić na mniejsze kawałeczki, które świetniej przydają się podczas rozpałki. To potwierdza, dlaczego nie powinno się wkładać do kominka obojętnie jakiego drewna, natomiast jedynie odpowiednio przygotowanego. W tym interesie zaleca się zdać się na fachowców – przedsiębiorstw, które oferują tego typu usługi jest niezwykle dużo. Jeżeli chodzi o drewno kominkowe kajetany przedstawiają parę godnych uwagi propozycji.

Opłaca się jednak wiedzieć też, iż drewno nie powinno posiadać nazbyt dużej ilości kory. Jej obecność znacznie obniża wartość opałową drewna – bez trudu się spala i przeważnie dymi. Z tego aspektu niezłym

uznaniem cieszy się grab, który ma jej tylko 7%. Największy udział kory ma dąb – jest w stanie dochodzić nawet do 22%. Przedsiębiorstwa posiadające w swojej ofercie drewno kominkowe dobrze, aby chciały dokładnie okorować drewno. Szczapki bez kory wytwarzają także mniej dymu, jednak w tej kategorii wyraźnie dominuje brzoza. Dodatkowo posiada bardzo przyjemny aromat.Powiązane słowa: