Dlaczego warto szkolić psa?

Szczenięta uczą się od 1-wszego dnia pobytu u nas, a w zasadzie od pierwszego dnia egzystencji. Mało tego: małe pieski uczą się 24 h na dobę. Miejmy na względzie, iż psy to kompletnie odmienny rodzaj, taki który odbiera realność zupełnie inaczej. Szczeniaka trzeba zacząć wychowywać gdy tylko pojawi się w naszym budynku. Przede wszystkim uczymy go życia w świecie ludzi. Zapoznajemy z nowymi sytuacjami, otoczeniem, zwierzętami, różnie wyglądającymi innymi osobami, odrębnymi środkami komunikacji. Ów nieoceniony czas, to strasznie centralny dla szczeniaka czas progresu.

Gdy odpowiednio przeprowadzimy socjalizację, zwiększamy prawdopodobieństwo, że pies w dorosłym żywocie będzie się zachowywał w sposób zrównoważony, spokojnie reagował na nowatorskie sytuacje oraz nie będzie nam powodował kłopotów określonym nieprzewidywalnym zachowaniem. Pracę z psem rozsądnie jest rozpocząć już od 6 - 7 tygodnia jego życia. Gdy nasz pies skończył już 4 miesiące bardzo warto zapisać go na szkolenie psów radom. W trakcie takiego kursu młody pies nauczy się wykonywania elementarnych zadań a oprócz tego wielu dodatkowych umiejętności przydatnych w codziennym życiu.

Korzyścią nauka psa w wieku młodzieńczym jest nie tylko nauka podstawowych zdolności, lecz też komunikacji z opiekunem czy właścicielem. Dobrze prowadzone szkolenie umacnia więź ze zwierzęciem, uczy psa, iż związek z opiekunem jest bazą pozytywnych doznań, radości a oprócz tego zabawy. Oczywiście szkolenie psa jesteśmy w stanie zacząć też gdy jest on już psem dorosłym, a nawet starszym. Do chwili, w którym pies jest sprawny a jego zmysły funkcjonują w sposób normalny bez kłopotu można go szkolić. Pracę zaczynamy od nauki fundamentalnych poleceń.

Nauka podstawowych zdolności rozwija możliwość kontroli psa, a tym samym powiększa jego ochronę i swobodę.Powiązane słowa: