Dereń biały - też czegoś potrzebuje i wymaga

Dla tych co są miłośnikami krzewów dekoracyjnych, dereń biały okazuje się być z pewnością jedną z najbardziej inspirujących propozycji. Jest to bardzo dekoracyjna roślina, która doskonale wypada we wszystkich ogrodach. Dowiedz się, jakie są wymagania derenia białego oraz w jaki sposób pielęgnować tę niezwykłą roślinę.

Dereń biały tak nazywany jest krzew, który charakteryzuje się błyskawicznym tempem wzrastania. Jego pędy miewają tendencje do pokładania się, dodatkowo potrafią też w powolnym tempie przyrastać się do ziemi. Calutka roślina może miewać niekiedy 3 metry wysokości, jednak dochodzi do tego, że w uprawie w naszych warunkach klimatycznych zazwyczaj ma nieco mniej wysokości. Warto wiedzieć, że dereń biały to roślina będąca dekoracją przez calutki rok. Szczególne jest to, iż fenomenalnie potrafią prezentować się jego czerwone pędy, które ładnie wyglądają też wtedy zanim pojawią się liście. Aczkolwiek najbardziej uroczą ozdobą tych roślinek zdają się być właśnie liście – jajowate, o ciemnozielonym kolorze, przeobrażają swój koloryt w okresie jesiennym na wyjątkowy, karminowy kolor. Drobne kwiaty i niebieskawe owoce też dokładają swoje trzy grosze do wyglądu całej roślinki.

Uprawa derenia białego nie wydaje się być przesadnio sprawiająca problemy. Krzew lubi szczególnie gleby odpowiednio nawilgocone bądź minimalnie podmokłe i właściwie z tego powodu aż z takim powodzeniem – zdaje się być mało roślin, które idealnie odnajdują się w takich warunkach. Jego dodatkowym wyróżnikiem jest to, iż jest totalnie odporny na suszę i zimno. Opłaca się tak czy owak zabezpieczyć go na zimę, a przynajmniej zabezpieczyć system korzeniowy tworząc kopczyk ziemi, liści lub zabezpieczenia agrowłókniną. Nieźle toleruje też te najostrzejsze cięcie, przez co śmiało można go zmniejszać. Nie potrzebuje podlewania, chyba że w okresie długotrwałych susz, jednak niesamowicie wypadnie okresowe zasilanie od czasu do czasuw trakcie sezonu wegetacyjnego.Powiązane słowa: