Co każdy architekt wnętrz powinien wiedzieć?

Jednostki bardzo często mylą pojęcia sadząc, że praca projektanta wnętrz polega tylko i wyłącznie na wystroju wnętrza kolorami, meblami, bądź tkaninami. Jest to jednak błędne, gdyż takiego typu zajęcia dotyczą dekoratora wnętrz.

Projektant jest odpowiedzialny nie tylko za wystrój mieszkanka, lecz też za nieco bardziej skomplikowane zadania. Projektant wnętrza odpowiedzialny jest za aranżacje oraz projekty wnętrz tj. światło w pomieszczeniach, zagospodarowanie przestrzeni, dobór dogodnych barw, zamontowanie podłóg, lamp oraz zasłon, odpowiada za dobór farb jak również okładzin ściennych i można by tu napisać jeszcze parę odmiennych czynności. Mało tego projektanci wnętrz niejednokrotnie oferują uczestnictwo i dopomagają w całym trybie architektonicznym dla konstrukcji domu.

Projektanci muszą więc mieć orientację o przepisach budowlanych, muszą także obsługiwać oprogramowanie do projektowania mieszkań, znać metodę CAD, a co najistotniejsze powinni posiadać wiedzę jak przygotować prezentację, jaka wykona uczucie na potencjalnym kliencie. Ponieważ już wyjaśniliśmy sobie, na czym polega zawód architekta wnętrz i co każdy dobry projektant wnętrz wiedzieć powinien sprawdźmy, co jest niezbędne, żeby zostać projektantem wnętrz? Tak naprawdę najważniejszym wymogiem jest posiadanie odpowiedniej wiedzy z tego obszaru a także zacięcie artystyczne.

Pomijając jednak aspekt samej edukacji i zdobywania wiedzy to nic nie jest tak istotne jak praktyka, która nabywa się w toku pracy. Praktyka i umiejętności nabyte podczas niej są kluczem do triumfu. Projektowanie wnętrz to sztuka i nie można się tego nauczyć tak jak przykładowo pisania na klawiaturze. Tutaj potrzebny jest jeszcze wewnętrzny instynkt.Powiązane słowa: